Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Росія заморозила прагнення України вступити в ЄС і НАТО – звіт Мюнхенської конференції


Опубликованно 17.05.2018 02:38

Росія заморозила прагнення України вступити в ЄС і НАТО – звіт Мюнхенської конференції

Фундаментальні конфлікти, які лежать в основі кризи між Заходом і Росією, залишаються невирішеними. Те, до чого прагне Росія, – "пост-західний світовий порядок", про що російський міністр закордонних справ Сергій Лавров сказав на Мюнхенській конференції з безпеки в 2017 році. Більше того, Росія і Захід продовжують конфліктувати через прагнення Росії "встановити контроль і свою сферу впливу над сусідніми країнами" – що Захід не може прийняти.

Про це йдеться в четвертому виданні доповіді "To the Brink – and Back?", опублікованому напередодні проведення 54-ї Мюнхенської конференції з безпеки (14-16 лютого).

Автори доповіді зазначають: згідно грудневого соцопитування 72% росіян вважають свою країну великою державою, в той час як в 1991 році так вважали лише 31% опитаних.

"Таке сприйняття зростаючої російської сили небезпідставно, так як за останні роки Москві вдалося розширити своє регіональне і глобальне вплив. З точки зору Росії, у неї був ряд успіхів: війна в Україні, яка розпалюється Москвою, посприяла заморожування прагнень Києва вступити в ЄС і НАТО", – пишуть автори доповіді, додаючи також війну Росії в Сирії. Москва підтвердила свою владу і військову опору на Близькому Сході, що було також випробувальним полігоном для використання модернізованого зброї і ракет дальньої дії.

*Росія і Захід: хто скільки віддає на потрібні оборонки?

У той же час у четвертому виданні доповіді говориться, що внутрішні економічні чинники вже обмежують зростаюче міжнародне вплив Росії.

*Як змінювалася російська економіка і торгівля з Євросоюзом?

Нагадаємо, українську делегацію на Мюнхенській конференції з безпеки-2018 очолить Петро Порошенко. Як і в минулому році, він виступить на одній з дискусійних панелей. Також на полях конференції пройдуть переговори міністрів закордонних справ Нормандської четвірки. З української сторони у засіданні крім глави Мзс Павла Клімкіна також візьме участь і Петро Порошенко, який проведе переговори з главою російського Мзс Сергієм Лавровим.

Напередодні минулорічної Мюнхенській конференції з безпеки організатори опублікували доповідь "Post-Truth, Post-West, Post-Order?". Документ багато в чому був присвячений зростаючої військової агресії з боку Росії, яка анексією Криму вперше після Другої світової перекроїла мапу Європи, а також президентських виборів в Америці і перемоги Дональда Трампа.

За словами голови Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганга Ішингера, Munich Security Report, вперше опублікований в 2015 році, – відправна точка обговорень на Мюнхенській конференції з безпеки.

За останній рік, за його словами, світ став ближчим і стоїть на березі масштабного конфлікту.

"Напруженість між Північною Кореєю і США значно зросла, а риторика з обох сторін загострилася. Відносини між Іраном і Саудівською Аравією демонструють аналогічну динаміку... В Європі напруженість між НАТО і Росією залишається високою, а війна Росії в Україні не слабшає. Більш того, основоположні договори про контроль над озброєннями, такі як Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (між Росією і США – Авт.), у зоні ризику розірвання", – пише у своїй колонці для доповіді "To the Brink – and Back?" Вольфганг Ішингер.Категория: В мире

Росія заморозила прагнення України вступити в ЄС і НАТО – звіт Мюнхенської конференції


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.