Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Обвал фондового ринку США: як це може вдарити по Україні - думка експерта


Опубликованно 16.04.2018 01:53

Обвал фондового ринку США: як це може вдарити по Україні - думка експерта

Слідом за обвалом ринку цінних паперів в США світові фондові індекси впали майже на 5%: падіння показали майданчики в Європі і на Далекому Сході. Чи може така картина свідчити про наближення нової світової економічної кризи, і до чого готуватись Україні – розповів у коментарі "Сегодня" президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Президент Асоціації українських банків нагадав про висловлення Мервіна Кінга, який очолював центробанк Великобританії в період з 2003 по 2013 рр. – як відомо, мінов економічна криза, що почалася з США, вибухнула в 2008 році, привівши до спаду світової торгівлі більш ніж на 10%.

"Як сказав колись Мервін Кінг, який очолював банк Англії, коли королева його до себе покликала і запитала: "Як же це ви так, пан Кінг, керуєте Центральним банком і не знали, що буде криза?", він їй відповів: "Ми знали, що криза буде, тільки не знали, коли", – розповів Сугоняко.

Він зазначив, що на даний момент рано говорити про кризу на фондових ринках – поки, за його словами, ситуація залишається в рамках ринкових коливань. Разом з тим, у разі, якщо ці коливання призведуть до рецесії, то це відіб'ється на попиті на сировину, яку експортує Україна.

У свою чергу, падіння валютної виручки України за рахунок експорту викличе посилення тиску на національну валюту.

"Якщо почнеться криза (а він ще не розпочався, є просто коливання на ринку), він обов'язково призведе до падіння попиту на ті сировинні продукти, які ми виробляємо. А це означає зменшення надходження коштів по нашому експорту, зростання від'ємного сальдо поточного рахунку, що означає девальваційний тиск на гривню", – пояснив Сугоняко.

Разом з тим, президент Асоціації українських банків бачить і позитивні сторони в ситуації можливої економічної кризи. Так, за його словами, подібні процеси мають стимулюючий вплив як на бізнес, так і на економіку в цілому, змушуючи шукати нові, творчі підходи до вирішення завдань.

"Ми знаходимося в такому стані, що нам треба, щоб ми прокинулися. Ми на межі людських можливостей, і ми повинні прокинутися, мислити творчо, конструктивно і позитивно, а не адаптаційно... Ми скучили за такої творчої роботи. Але вона скоро почнеться, дай Бог. Криза нам допоможе, криза – це відкриття нових можливостей", – зазначив Сугоняко.

Нагадаємо, протягом минулого тижня падіння американського індексу Dow Jones стало найбільшим з жовтня 2008 року, коли індекс втратив 1874 пунктів. Тільки за один день, 2 лютого індекс Dow Jones обвалився на 666 пунктів, або 2,5%.

Такий обвал основного американського біржового індексу пов'язують із заявою уряду США. У минулу п'ятницю міністерство зайнятості країни заявило, що зарплати американців ростуть швидше, ніж прогнозувалося, а значить, зайва грошова маса може прискорити інфляцію. Крім того, дилери побоюються, що Федеральна резервна система може підняти облікову ставку і раніше більше, ніж планувалося.

Обвал американських фондових індексів уже призвів до того, що 500 найбагатших людей світу втратили 114 млрд доларів своїх активів.

Як прогнозує керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман, фондове падіння в США – це перший тривожний сигнал для світової економіки. Як зазначив Найман, за його розрахунками, погіршення в економіці почнеться в травні, а проблеми в США почнуться вже восени-2018. На думку фахівця, якщо в США почнеться криза, то він не омине й Україну.Категория: В мире

Обвал фондового ринку США: як це може вдарити по Україні - думка експерта


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.