Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Чубаров розповів, як Росія почала захоплення Криму


Опубликованно 15.04.2018 00:35

Чубаров розповів, як Росія почала захоплення Криму

Росія почала втручатися в Крим після того, як в кримському парламенті не вдалося "протягнути" якесь "антикрымское рішення", і на наступний день почали озброєні люди. Про це розповів під час допиту у суді у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, 26 лютого 2014 в приміщенні Верховної Ради АР Крим з'явилися люди у камуфляжній одязі, і ніхто не знав, хто вони. Депутати намагалися розпочати засідання, але пізніше було оголошено перерву. Депутати розуміли, що хочуть "проштовхнути" антиконституційне рішення по Криму, але кворуму не було і засідання закрили, згадує Чубаров.

Потім він вийшов на вулицю і закликав мітингувальників розійтися, однак все одно залишилося кілька десятків людей. А по приїзді додому, вже ближче до ранку, йому надійшов несподіваний дзвінок від начальника ГУ СБУ в Криму.

"У 4.40 мене розбудив телефонний дзвінок. Дзвонив начальник СБУ Головного управління СБУ в Криму і сказав про те, що близько чотирьох годин приміщення Верховної ради Криму і Ради міністрів АР Крим захоплено невідомими в масках зі зброєю. О 4.40 отримати таке повідомлення – це просто для мене був шок. Я його тільки запитав – чому ви мені дзвоните? Чи знаєте ви свої завдання? Він сказав – так, все зрозуміло, але якщо у когось буде намір виводити людей під стіни цих приміщень, просто ви повинні знати, що вони з собою занесли... велика кількість стрілецької зброї самого сучасного. Ці слова для мене, як людини невійськового, вони дійсно запам'яталися. І я почав цікавитися, коли зброя стала з'являтися на вулицях, що ж це за зброя. Я відразу зателефонував журналістам і сказав, що потрібно дати повідомлення про те, що ці приміщення захоплені і треба, щоб люди були обережні. І краще не підходити до цих приміщень", – розповів Чубаров

Глава Меджлісу зазначив, що через деякий час під Сімферополем з'явилася військова техніка, яка нібито, за розповідями самих військових, просто здійснювала передислокацію.

"Я зрозумів, що тут вступають в дію російські війська", – сказав Чубаров.

Також він розповів, як приїжджали на початку березня російські депутати, делегація з Татарстану, а військовий РФ почали осаджувати українські військові об'єкти.

Раніше колишній командувач кримської військової частиною, а нині нардеп від БПП Юлій Мамчур на суді розповідав про напад російських військових в 2014 році. Він говорив, що російські офіцери, які вийшли до нього на переговори, а двох з них він навіть знав, попередили його про намір силою взяти військову частину.

У свою чергу заступник глави Мзс Сергій Кислиця на допиті у справі Януковича розповів про давні планах Росії по Україні. За його словами, підступні плани по Україні почали розроблятися ще в 2005 році, одразу після Помаранчевої революції.Категория: В мире

Чубаров розповів, як Росія почала захоплення Криму


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.