Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Уряд Іспанії може ліквідувати автономний статус Каталонії


Опубликованно 13.10.2017 00:26

Уряд Іспанії може ліквідувати автономний статус Каталонії

Виступ у парламенті Каталонії голови місцевого уряду Карлеса Пучдемона, по суті, є проголошенням незалежності провінції. Про це пише мадридське видання El Pais з посиланням на джерела в уряді Іспанії, передає телеканал "112 Україна".

За даними співрозмовників, прем'єр Маріано Рахой готує відповідь на заяви каталонського лідера, найімовірніше, уряд оголосить про застосування статті 155 конституції Іспанії, що дозволить позбавити Каталонію статусу автономного співтовариства.

Джерела іспанського агентства EFE стверджують, що Пучдемон навмисне оголосив про відокремлення регіону "неявній формі", після чого закликав до переговорів. У Мадриді не погодяться на пропозиції Барселони визнати результати референдуму 1 жовтня, який уряд Іспанії вважає "шахрайським і незаконним", сказав близький до кабінету Рахоя співрозмовник EFE.

Нагадаємо, раніше Пучдемон заявив, що народ Каталонії надав йому мандат на оголошення регіону самостійною республікою, але закликав відкласти офіційне проголошення незалежності на кілька тижнів, щоб провести переговори з Мадридом.

Нагадаємо, на референдумі, який пройшов 1 жовтня 2017, більшість учасників проголосували за незалежність Каталонії від Іспанії. "За" проголосували 90,18%, "проти" – 7,83%, ще 1,98% нічого не написали на бланку голосування. При цьому явка на референдум склала 43% виборців.

У той же час Мер Барселони Пекла Колау висловилася проти ідеї оголосити про незалежність Каталонії від Іспанії. Вона звернулася до влади Каталонії з закликом відмовитися від ідеї оголошення 10 жовтня про незалежність.

Однак, ні іспанський уряд, ні Євросоюз не визнали результатів голосування. Єврокомісія і король Іспанії визнали цей референдум не легітимним.Категория: В мире

Уряд Іспанії може ліквідувати автономний статус Каталонії


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.