Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Something in the air: сезон алергії на амброзію відкритий


Опубликованно 11.09.2017 08:39

Something in the air: сезон алергії на амброзію відкритий

Алергія – це не так уже й погано. Вчені кажуть, що сезонні реакції на ті чи інші подразники – ознака нормальної роботи імунної системи. А ще є дані, що алергіки менше схильні до онкологічних захворювань, тому що їх захисна система звикла активніше реагувати на небезпеку. Але це ніяк не втішає тих, хто буквально носом чує: амброзія зацвіла. Кому прийшло в голову назвати цей кошмар мільйонів людей так, як їжу олімпійських богів?

Кінець липня – час, коли починає квітнути амброзія. У цей період кількість чхають людей з червоними очима різко збільшується: рівно так само, як і з початком цвітіння тополь. Пилок цих жовтих мітелочок вважається найбільш агресивною в рослинному світі, а сезон їх цвітіння дуже довгий – від реакції можна страждати навіть восени.

Алергія на амброзію проявляється так, як і реакція на пилок інших рослин і трав. Її симптоми – нежить, сверблячі очі і носа, почервоніння очей, сльози, першіння та біль у горлі, а також кашель. Небезпека агресивної реакції імунітету на амброзію в тому, що вона може призвести до астми.Чим лікувати алергію на амброзію

Лікують реакцію на пилок амброзії цілком стандартними способами. Швидше за все, лікар призначить антигістамінні препарати, які будуть пригнічувати реакцію на алерген. Плюс може знадобитися засіб для зняття набряку слизової носа, наприклад спрей, і, якщо є необхідність, краплі для очей. Схема та ж, що і при алергії пилок дерев і трав. Але не призначайте собі ліків самі. Що краще приймати, знає тільки лікар.

Якщо реакції дуже дошкуляють, можна вдатися до допомоги специфічної імунотерапії. Це тривалий процес, який може тривати кілька років. В цей час організм «привчають» до алергену, вводячи його спочатку маленькі, а потім все більші дози. З часом імунітет звикає до подразника і перестає на нього реагувати. Специфічна імунотерапія не дає 100%-го результату – алергія проходить приблизно у 2/3 тих, хто проходить лікування. Але і залишилася третини симптоми помітно слабшають. Починати терапію можна в ремісії, тобто тоді, коли амброзія вже відцвіте. А поки треба знімати симптоми і займатися профілактикою.

Заходи профілактики

Амброзія росте майже по всій Україні, тому ризик того, що імунітет збунтується, є практично завжди. Але його, як і симптоми захворювання, якщо воно вже проявило себе, можна значно знизити. Ось кілька способів.Якщо їдете відпочивати, вибирайте місцевості, де росте змішаний ліс – тут ризик зустрітися з заростями амброзії нижче.Вікна в будинку і офісі добре б затягнути сіткою. Вона допоможе знизити концентрацію пилку в повітрі.Включайте кондиціонер. Разом з частинками пилу фільтри його затримають і пилок. Тільки не забувайте їх вчасно очищати або змінювати, інакше ефект знизиться.Регулярно робіть вологе прибирання.По можливості частіше приймайте душ і мийте голову кожен день: волосся затримують частинки-подразники. З тієї ж причини намагайтеся частіше купати домашніх вихованців.Рідше відкривайте вікна, особливо якщо за вікном вітер і під час, коли концентрація небезпечних частинок максимальна, – рано вранці і в спекотну суху погоду. Так що провітрювання перенесіть на вечір і ніч, спокійну погоду і після дощу.Мийте взуття, а одяг і постільну білизну прати як можна частіше і сушіть в хаті, не на вулиці, інакше на них осяде пилок.

Важливо! Алергія буває і перехресної. Це означає, що організм болісно реагує не на один подразник, а на кілька відразу. Зазвичай це білки, які схожі на основний алерген. У людей, які страждають через амброзії, можуть виникати реакції на насіння, горіхи, мед, олія – соняшникова і кукурудзяна, а також на диню і кавун. Будьте обережні з цими продуктами, якщо у вас алергія на амброзію.Категория: Здоровье

Something in the air: сезон алергії на амброзію відкритий


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.