Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Випускники шкіл 2018 р в Україні не зможуть здавати іспити з російської


Опубликованно 10.09.2017 06:52

Випускники шкіл 2018 р в Україні не зможуть здавати іспити з російської

Перелік дисциплін, за якими учні будуть мати можливість здавати іспити, складається з 11 предметів. Російська мова в переліку відсутня.

Міністерство освіти України виключила російську мову з переліку дисциплін, з яких випускники українських шкіл в 2018 році зможуть здати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Українська російська. Країна загрузла в мовних чварах

У вівторок парламент України схвалив новий закон про освіту. Як заявила міністр освіти Лілія Гриневич, прийнятий закон передбачає, що спочатку діти представників нацменшин будуть вивчати предмети рідною мовою, у 5-9 класах у них будуть вводитися предмети українською мовою викладання, а в старшій школі це можуть бути майже всі предмети українською мовою". Такий сценарій передбачений для всіх нацменшин, в тому числі для шкіл з виключно російською мовою викладання. В урядах Угорщини та Румунії заявили, що закон про освіту порушує права нацменшин в Україні.

Згідно з наказом міністра освіти України щодо організації ЗНО в 2018 році, опублікованому в базі документів на сайті Верховної Ради, перелік дисциплін, за якими учні будуть мати можливість здавати іспити, складається з 11 предметів. У цей список увійшли українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови. Російська мова в переліку відсутня.

У 2017 році випускники шкіл в Україні ще могли здавати ЗНО з російської мови.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що буде прийнятий законопроект, який має встановити баланс між державною мовою і принципом "клієнт завжди правий".Категория: Общество

Випускники шкіл 2018 р в Україні не зможуть здавати іспити з російської


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.