Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

У школах Черкаської області вводять уроки польської мови


Опубликованно 10.09.2017 06:52

У школах Черкаської області вводять уроки польської мови

Попит на вивчення польської мови формують батьки дітей, які їздять у Польщу на заробітки. За підрахунками, від 10 до 25% жителів Черкаської області працездатного віку хоча б раз їздили на заробіток у Польщі.

У Черкаській області зросла кількість бажаючих школярів вивчати польську мову, пише видання "Вечірні Черкаси".

Трудова міграція в Польщу: аналіз масштабного зростання

За словами начальника районного відділу освіти Лариси Коваль, раніше польський вивчали тільки в міській школі №2, а з нового року будуть вивчати в санаторній школі-інтернат і Корсунської школі.

"Попит на цю мову постійно зростає. Багато випускників поступають на навчання у польські вузи. Спочатку думали, що запросити в район польського волонтера. Однак не склалося. Тому почали шукати вчителів тут. Зараз вже маємо двох педагогів", — зазначає Коваль.

Директор Тальнівської школи №2 Тарас Солошенко каже, що школу виручила колишня випускниця.

"В університеті Черкас вона вивчала романо-германську філологію. Польська йшла додатково. Минулого року вирішили спробувати — запроваджено польську мову як факультатив для 5-6 класів. В місті пішов миттєвий ажіотаж. Значить, потрапили в яблучко із запитом. Бажаючих виявилося більше, ніж очікували. Я відвідував кілька уроків. Мова мені сподобалася, аж заслухався, як вчителька каже. З цього року польський вивчати як курс за вибором. Тобто вона увійде до офіційного навчального плану. У позаминулому році поїхали навчатися до Польщі троє наших випускників. В цьому році — двоє. І це при тому, що ці діти польський не вчили", — говорить директор.

Попит формують батьки дітей, які їздять у Польщу на заробітки. За підрахунками, від 10 до 25% жителів Черкаської області працездатного віку хоча б раз їздили на заробіток у Польщі. За офіційними даними, в районному центрі зайнятості перебуває на обліку 342 людини. Це найнижчий показник за останні роки. Більшість з безробітних давно працевлаштувалася в Польщі. Останнім часом різко зросла кількість українських студентів, які поїхали навчатися у польські вузи.

Раніше повідомлялося, що українці в Польщі істотно збільшили число запитів на перебування.Категория: Общество

У школах Черкаської області вводять уроки польської мови


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.