Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Як зберегти зір?


Опубликованно 09.09.2017 00:13

Як зберегти зір?

Прийнято вважати, що погіршення зору з віком – це природний процес, якого не уникнути. Чи це Так? Чи можемо ми допомогти очам? Які фактори впливають на гостроту зору? Про це ми сьогодні і поговоримо.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у всьому світі налічується близько 124 мільйонів мільйонів людей з поганим зором. Кожні п'ять секунд у світі сліпне одна доросла людина, кожну хвилину – дитина. При цьому три чверті випадків сліпоти виліковні або можна попередити.

Медики б'ють на сполох: якщо раніше діагноз катаракти ставили в 60 років, то зараз це захворювання може бути і в 40-річних. А короткозорість (або міопія), наприклад, отримала негласний статус хвороби XXI століття. Вікова дегенерація макули, захворювання, коли на початку захворювання лінії і предмети стають нерівними, нечіткими, а потім стає складним читати і розрізняти обличчя людей, є основною причиною сліпоти в економічно розвинених країнах світу. Вікова дегенерація макули лідирує серед причин сліпоти в економічно розвинених країнах світу. Першими симптомами цього захворювання можуть бути викривлення і нечіткість ліній і предметів, а при прогресуванні виникає утруднення читання, письма, стає складним розрізняти обличчя людей, а в завершальній стадії може виникнути необоротна сліпота.Макула і гострота зору

читати також 8 ранкових звичок здорових дівчат, які змінять ваше життя на краще

Макула, або жовта пляма, частина сітківки ока, яка відповідає за гостроту зору і кольоровий зір. Саме у цій центральній зоні сітківки фокусується пучок світла, перетворюється в нервовий імпульс, що і дає нам зображення. Від нормального функціонування зони макули залежить гострота зору, чіткість і яскравість малюнків, які ми бачимо в навколишньому світі.Які фактори погіршують зір?

В останні роки лікарі відзначають стрімке зростання хвороб очей у молодих людей, що, в першу чергу, пов'язано з сучасними технологіями і навантаженнями, до яких наші очі дуже погано пристосовані. Так, у 1998 році Американською асоціацією оптометристів було введено новий термін — комп'ютерний зоровий синдром. Цим захворюванням страждає близько 70% комп'ютерних користувачів.

Часто комп'ютерний зоровий синдром спостерігається у офісних співробітників. Ряд проведених досліджень довели шкідливий вплив на сітківку ока синього світла, що виходить від монітора.

Із-за тривалої роботи на певній відстані і постійної напруги погіршується гнучкість і рухливість очних м'язів, порушується акомодація (здатність ока пристосовуватися до зору на різних відстанях), можуть бути болі при русі очей, може порушуватися зір.

Постійні стреси призводять до спазм очних м'язів і судин, що також може призводити до порушення іннервації та живлення очей.

Вживання алкоголю і куріння – ще один фактор, що впливає на гостроту зору. Токсини, які містяться в алкоголі і сигаретах, уповільнюється кровообіг у судинах очі, від чого тканини відчувають нестачу кисню. Вікова дегенерація макули розвивається в 2-3 рази частіше у курців, і у тих, хто довго перебуває в накуреному приміщенні.

Надмірна вага, ожиріння заважають засвоєнню поживних речовин, необхідних для очей.Як запобігти зниження гостроти зору

читати також Між нами, дівчатками: 6 міфів про ПМС, в які всі вірять

Згідно великим міжнародним дослідженням, для захисту сітківки ока, макули від передчасного старіння необхідні в достатній кількості лютеїн і зеаксантин, вітаміни, мінерали, омега-3 жирні кислоти. Наш організм не може виробляти ці речовини. Ми отримуємо їх з їжею і дієтичними добавками.

Дефіцит необхідних для очей поживних речовин виникає у людей:

• з віком;• при незбалансованому харчуванні; наприклад, коли в організм надходить надмірна кількість швидких вуглеводів і жирів, або недостатня кількість корисних для очей поживних речовин;• при наявності деяких загальних захворювань – атеросклероз, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет і т. д.;• при порушенні засвоєння їжі (наприклад, захворювання шлунково-кишкового тракту)

Звичайно, в умовах стресу, у разі виражених зорових навантажень (комп'ютерники і офісні працівники, водії), при деяких захворюваннях (наприклад, короткозорість, синдром «сухого ока») наші очі потребують додаткового «харчуванні».

Всесвітня організація охорони здоров'я ставить однією з найважливіших завдань запобігання сліпоти. Одна з програм, яка широко відома у Великобританії, називається «Залишайся молодим і здоровим». Її принципи:Стоп курінняЗбалансована дієтаФізичні вправиКонтроль вагиКонтроль артеріального тискуЗахист від сонячного світла (сонцезахисні окуляри)Прийом дієтичних добавок

Французька фармацевтична компанія Т?еа створила дієтичну добавку «Нутроф® Тотал». В її складі містяться макулярные пігменти – лютеїн і зеаксантин, отримані з екстракту чорнобривців, вітаміни С і Е, мінерали (цинк, селен, мідь), Омега-3жирные кислоти, а також потужний природний антиоксидант ресвератрол.

Нутроф® Тотал допомагає захистити очі, забезпечити нормальні функції зору, зберегти гостроту зору.

Рекомендований прийом по 1 капсулі на добу.

Дотримуйтесь наших рекомендацій, залишайтеся молодими і здоровими!

К. н. м. , доцент кафедри офтальмології ХНМУ Мужичук Е. П.Категория: Здоровье

Як зберегти зір?


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.