Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Яндекс.Таксі у Києві запрацювало і зібралося до Харкова, Одеси, а також Дніпро


Опубликованно 08.09.2017 16:52

Яндекс.Таксі у Києві запрацювало і зібралося до Харкова, Одеси, а також Дніпро

25 жовтня в Києві відбувся офіційний запуск сервісу Яндекс.Таксі. На даний момент до системи підключено близько 300 машин з 12 таксопарків, однак з часом кількість партнерів планується збільшувати. У наступному році компанія Яндекс.Україна має намір запустити послугу в інших українських містах-мільйонниках.

Яндекс.Таксі — це сервіс-агрегатор, який дозволяє викликати автомобіль через мобільний додаток для iOS або Android, а також через сайт taxi.yandex.ua. Ключовою особливістю сервісу є те, що він працює тільки з таксопарками і диспетчерськими службами, однак при цьому контролює підбір автомобілів і водіїв. Зокрема машини повинні відповідати встановленим компанією параметрами, бути не старше 10 років, а також перебувати в гарному технічному стані та підтримуватися в чистоті. Водії перед підключенням до системи проходять перевірку, а після зобов'язуються регулярно підтверджувати заявлені вимоги до автомобіля. Перевірки машин необхідно проводити раз на три дні, для цього достатньо відправляти фотографії модератору Яндекса. В разі виявлення дефектів або махінацій зі знімками, таких водіїв просто відключать від сервісу.

В даний час в Яндексі намір забезпечити подачу автомобіля в середньому за 5-7 хвилин, а з часом — ще швидше. «Технології Яндекса дозволяють ефективно розподіляти замовлення і будувати оптимальні маршрути в об'їзд заторів, скорочуючи водіям холостий пробіг і витрати палива. За рахунок цього ми пропонуємо вигідні тарифи та швидку подачу автомобілів. У перспективі час очікування таксі в Києві має скоротитися до 2-4 хвилин. В Єревані ми досягли таких показників за три місяці роботи», — розповів генеральний директор Яндекс.Таксі Тигран Худавердян.

Роботу водіїв оцінюють анонімні контролери, які їздять по всьому місту. Вони викликають таксі як звичайні пасажири і перевіряють якість поїздки. Дії водіїв також оцінюють самі користувачі через додаток — з цих оцінок формується рейтинг. За низький рейтинг таксиста відключають, в той час як водії з високим рейтингом отримують пріоритет на розподіл викликів. При цьому і самі таксисти після виконання замовлення можуть оцінити пасажира за шкалою добре/погано через спеціальний додаток для водіїв, яке працює з Яндекс.Навігатором і Яндекс.Пробками. Це ж додаток до початку поїздки нагадує про необхідність пристебнутися, а після прибуття — пропонує оцінити поїздку.

Замовлення отримує водій, який знаходиться найближче до клієнта. Під час замовлення на телефон замовника надходить повідомлення з орієнтовною вартістю поїздки, а також маркою, кольором, реєстраційним номером автомобіля і телефоном водія. Зараз можна розплатитися тільки готівкою, однак до кінця року повинна з'явитися можливість розрахунку банківською картою. Як пояснили в компанії Яндекс.Україна, активна робота над запуском сервісу почалася приблизно три місяці тому, проте за досить забюрократизованого оформлення безготівкового розрахунку, його не встигли реалізувати. В наступних містах, а це будуть Харків, Одеса і Дніпро (порядок не обов'язково буде саме таким), оплата картою буде доступна відразу.

Тарифи пакет «Економ» (а інших поки немає) фіксовані — перші два кілометри коштують 15 грн, далі — 4.5 грн за кілометр в межах Києва та 6.5 грн за містом, причому час у дорозі не має значення. Від Центрального ж/д вокзалу до Контрактової площі в Яндекс.Таксі обіцяють довезти приблизно за 35 грн, а від Хрещатика до аеропорту «Бориспіль» — за 180 грн. В майбутньому також з'являться підвищувальні коефіцієнти, які будуть застосовуватися під час масових заторів або недостатньої кількості таксі на дорогах при підвищеному попиті, однак на старті, протягом перших 1-2 місяців, вони не передбачені.

Деякі з підключених до Яндекс.Таксі автомобілів мають відповідне маркування. Втім, вона не є обов'язковою, а сам Яндекс розміщує її на правах реклами. Як пояснили в компанії, для Києва немає необхідності маркувати понад 1.5 тисячі машин. А поки що сервіс не розрісся до таких масштабів, у найближчих планах його керівників — запуск послуги «дитяче крісло», коли можна замовити машину для перевезення дитини, а також розширення тарифних планів.Категория: Авто

Яндекс.Таксі у Києві запрацювало і зібралося до Харкова, Одеси, а також Дніпро


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.